Kurz II. Od vegetariánství k veganství - sám sobě výž. poradcem a kuchařem (Brno)

Neděle 5. 11. 2017  13:30 - 18:00
Gastronomické akce
Kurz II. Od vegetariánství k veganství - sám sobě výž. poradcem a kuchařem (Brno)
Přidat do kalendáře 05-11-2017 13:30 05-11-2017 18:00 Europe/Prague Kurz II. Od vegetariánství k veganství - sám sobě výž. poradcem a kuchařem (Brno) ,

Naučím vás jak se vyvarovat nejčastějším chybám, jak rozumět této stravě na odborné úrovni a jak své znalosti převést do praxe! Ukážeme si, jak připravit jídla, které vás uspokojí chuťově a zabezpečí vašemu tělu vše, co potřebuje.

Teorií podloženou vědeckými studiemi a ukázkami přípravy nutričně vychytaných jídel Vás provede výživová poradkyně Mgr. Pavla Široká, veganka 10 let

Cíl kurzu:

Tento kurz bude o tom, jak mít při bezmléčné a bezvaječné stravě optimální zdraví, jak tělu poskytnout vše při přechodu z vegetariánství na veganství. Studie ukazují, že mnoho vegetariánů a veganů dělají chybičky v příjmu vitamínů a minerálů i když na první pohled jejich strava vypadá zdravě. Některé studie ukazují, že tyto drobné chybičky dokonce dokáží vyrušit ochranný účinek rostlinné stravy. Přitom stačí stravě rozumět, následovat několik tipů a můžete být jedni z těch vegetariánů a veganů, kteří mají mnohem větší ochranu před civilizačními nemocemi, než běžně se stravující.

Teorií podloženou vědeckými studiemi a ukázkami přípravy nutričně vychytaných jídel Vás provede výživová poradkyně Mgr. Pavla Široká, veganka 10 let

Nejzajímavější body programu kurzu (kurz trvá 4,5 h, bude velmi komplexní):

1) Jak plnohodnotně nahradit mléko a vajíčka? Jak je to s vápníkem a jeho vstřebatelností?

2) Jak si vyvážit stravu, aby mi nechyběly žádné vitamíny a minerály?

3) Jak přesně si pohlídat dostatek B12, jak ve stravě, tak v krvi? Jaké testy si zařídit? (Pozor, praktický lékař nedělá spolehlivé testy B12, naučím vás, jak si spolehlivé testy zajistit). Jak si pohlídat denní dávku B12 - jak se vyznat v těch různých doporučeních? Jak je to s B12 s přírodních zdrojů?

4) Jak se dostatečně zasytit, nemít hlad? Jak nehubnout, či nepřibírat?

5) Ukázky přípravy jídel zaměřené na nahrazení mléčných výrobků a vajíček, více než 20 ochutnávek.

Cena kurzu je velmi příznivá, 3 h odborná část (bez ochutnávek) stojí od 690 Kč (cena se zvyšuje o 7 % každý týden, abychom tak lépe motivací zjistili reálnou obsazenost kurzu).

Rezervaci a ceny naleznete zde: http://www.vitalcentrum.cz/kurzy-skoleni/kurz2

Dejte mi vědět, že jste se dozvěděli o kurzu přes Soucitne.cz a dostanete slevu 3 % na kurz. A díky Vám také půjde 5 % ceny kurzu na podporu Soucitně!

Odkazy

Webové stránky

Událost na Facebooku

Událost na mapě

49.192579,16.620701

Vytisknout  

Podpořte Soucitně

 

Související články

Kostka Pravdy 5. výročí (Brno)
Benefiční segedín - zbraně pro Ukrajinu (Praha)
Jak správně pečovat o střevní mikrobiom? (Online)
Plant-powered perspectives (Praha)
Vegánské hody (Bratislava)
Veget- pravidelný pondělní vege pokec (Praha)
No Internet Connection