Konference New Food Forum

Čtvrtek 18. 4. 2024  09:00 - 16:00
Konference
Stroupežnického 3181/21, Praha 5
Hlavní město Praha, Vienna House by Wyndham
Konference New Food Forum
Reklama
Přidat do kalendáře 18-04-2024 09:00 18-04-2024 16:00 Europe/Prague Konference New Food Forum New Food Forum představí inovativní řešení v rostlinném sektoru a jejich rostoucí význam v budoucnosti potravinářství. Tato jedinečná B2B událost... Hlavní město Praha, Stroupežnického 3181/21, Praha 5

New Food Forum představí inovativní řešení v rostlinném sektoru a jejich rostoucí význam v budoucnosti potravinářství. Tato jedinečná B2B událost se uskuteční 18. dubna v Praze a zodpoví řadu otázek o nejnovějších trendech v udržitelném stravování, označování rostlinných produktů nebo o tom, jak vypadá evoluce výrobních procesů potravin.

„Připojte se k odborníkům a odbornicím, kteří se společně s retailery, výrobci potravin a zajímavými startupy zapojí do diskuse o roli rostoucího segmentu rostlinných alternativ v potravinářství. Konference je ideální příležitostí pro navázání nových partnerství, i vzhledem k tomu, že máme potvrzené účastnictvo ze všech relevantních obchodních řetězců, které v Česku působí,” zve organizátorka eventu a projektová manažerka Tereza Trávníčková.

Čeští a zahraniční přednášející odprezentují širokou škálu témat, mezi nimi například Martina Lokajová, CEO a spoluzakladatelka dánského Tempty Foods, která se bude věnovat mykoproteinu, udržitelnému a výživnému zdroji bílkovin z přírodního mycelia. Prof. Ing. Vladimír Kočí, Ph.D., MBA CEO LCA Studio s.r.o. se zase zaměří na souvislosti měření uhlíkové stopy v rámci celého životního cyklu potravin.

Uskuteční se i panelová diskuse CEOs, moderována mediálním partnerem CzechCrunch. Ředitelstvo Tesca, McCarter, M-ocean a V-Label se zaměří na témata jako strategie a výzvy spojené s označováním a umisťováním rostlinných produktů v prodejnách, udržitelnost a snižování ekologické stopy při pořádání eventů nebo budoucnost trhu s rostlinnými alternativami z hlediska etiky a certifikací.

Tesco, generální retail partner konference, se snaží o inkluzivní a udržitelnější nabídku. „Účast na konferenci nám umožňuje aktivně přispívat k rozvoji a popularizaci rostlinných alternativ, tedy oblasti, ve které chceme být pro zákazníky jednička na trhu. Setkávání s předními odborníky nám zároveň umožňuje se účinněji angažovat ve prospěch změn ve stravovacích návycích, reagovat na aktuální trendy a lépe naplňovat očekávání zákazníků v oblasti zdravějšího a udržitelnějšího stravování.,” uvedla Katarína Navrátilová, generální ředitelka Tesco pro Českou republiku, která je zároveň jednou z účastnic Panelové diskuse na eventu.

Akce se koná pod záštitou ministra životního prostředí Petra Hladíka, Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR, agentury CzechTrade a městské části Praha 5.

Konference nabízí i prostor pro networking s dalšími profesionály a profesionálkami v odvětví. Během přestávek si můžete rozšířit svou síť kontaktů, občerstvit se lahodným veganským občerstvením či navštívit stánky partnerů konference a ochutnat jejich produkty, z nichž některé budou na český trh teprve uvedeny.

New Food Forum se uskuteční 18. dubna ve Vienna House by Wyndham Andel's Prague. Lístky na konferenci zakoupíte zde.

Odkazy

Webové stránky

Událost na mapě

50.07078790000001,14.4026893

Vytisknout  

Podpořte Soucitně

 

Související články

Veget - Pravidelný pondělní vege pokec (Praha)
Rostlinné ochutnávky (Ostrava)
Kostka Pravdy (Praha)
Vegan volejbal (Praha)
Vegan volejbal (Praha)
Veganské hody Praha 2024
No Internet Connection