Koncert pro VeganFest - Cácory • Zmar • Stillborn (Brno)

Pátek 1. 3. 2019  19:00 - 23:00
Koncerty
Koncert pro VeganFest - Cácory • Zmar • Stillborn (Brno)
Přidat do kalendáře 01-03-2019 19:00 01-03-2019 23:00 Europe/Prague Koncert pro VeganFest - Cácory • Zmar • Stillborn (Brno) ,

Kolektiv pro zvířata z.s. zve na benefiční koncert pro VeganFest (událost zde: https://www.facebook.com/events/279660662760955/).

• Cácory (riot folk, Děčín, CZ)
https://pureheartrecords.bandcamp.com/album/c-cory-hled-n-split
Cácory jsou all-female kapela z Děčína, bokovka Tabula Rasa/Finis Afemie, které předělaly některé své písničky a pár předělávek jiných kapel do folkové podoby a z původní srandy tak vznikla "žádaná" kapela. Jejich texty jsou složeny z osobních prožitků i reakcí na problémy dnešní společnosti, reflektují i osudy mimolidských zvířat.

• ZMAR (blackened emo hardcore, Plzeň/Praha, CZ)
https://zmar.bandcamp.com/
Pro kluky ze Zmaru není koncertování v Brně žádnou novinkou; v červnu 2018, krátce po vydání své první velké desky na LP, jej navštívili naposled a předvedli, že i po čtyřech letech hraní jsou s každým vystoupením lepší a lepší. Zmar hrají emo hardcore řízlý metalem a my věříme, že si je zamilujete na první poslech stejně jako my.

• STILLBORN (hardcore punk, Vienna, AT)
https://stillbornhc.bandcamp.com/
Byť jsou rakouští Stillborn jedinou zahraniční kapelou tohoto koncertu, nejsou pro místní publikum neznámou - v Brně jsme je mohli vidět naposled před rokem a ještě pořád mají co říct. Pro tuto DIY kapelu vymezující se vůči všem formám útlaku jsou typické sociálně kritické texty, texty pojednávající o právech mimolidských zvířat a intenzivní shows.

Odkaz na stažení plakátu zde: https://drive.google.com/open?id=1Zmf54nNZcJ9IgNS7W9PQDoggcO2_iPsc.

Všechny kapely a podnik VEGALITÉ se zapojují do akce bez nároku na odměnu, za co jim ze srdce děkujeme.

 


Festival VeganFest je bez sponzorů, nevýdělečný a postaven čistě na dobrovolnické bázi. Kolektiv pro zvířata z.s., který festival pořádá, je sdružením lidí, kteří odmítají současné pojetí zvířat, druhovou nadřazenost a z ní vyplývající zneužívaní zvířat pro lidské rozmary. Činnost KPZ vychází z přesvědčení, že život každého zvířete má jedinečnou hodnotu sám o sobě a z přesvědčení, že každý cítící tvor má právo na svobodný život. Svými aktivitami se snaží změnit to, jak jsou zvířata lidmi vnímána. Aktivity kolektivu jsou celoroční a zahrnují také veřejná promítání a petiční stánky, stejně jako organizaci tematických demonstrací a happeningů.
Vstup na festival (vyjma koncertu) je zdarma.

Odkazy

Webové stránky

Událost na Facebooku

Událost na mapě

49.200412,16.602541

Vytisknout  

Podpořte Soucitně

 

Související články

Vánoční večírek spolku Otevři oči (Praha)
Od tradice k empatii (Praha)
Veget- pravidelný pondělní vege pokec (Praha)
Kostka Pravdy (Praha)
Kostka Pravdy (Praha)
Tichá ulička za kapry (Praha)
No Internet Connection