Enviro Meetup | Masožrouti, nebo vegani? (Praha)

Čtvrtek 17. 1. 2019  18:00 - 20:00
Konference
Enviro Meetup | Masožrouti, nebo vegani? (Praha)
Přidat do kalendáře 17-01-2019 18:00 17-01-2019 20:00 Europe/Prague Enviro Meetup | Masožrouti, nebo vegani? (Praha) ,

Ohnivá diskuze o jídelníčku, který přispěje ke stabilitě klimatu i celé naší budoucnosti.

Nejíst energeticky bohaté maso co živí náš mozek, odpustit si milované a bohaté slepičí vejce, zanevřít na lahodné sýry nebo si už nikdy nenechat rozpustit na jazyku přesladký med a krmit se jen zdravou zeleninou, ovocem, luštěninami, hlízami nebo obilovinami. Celkem často opakovaná doporučení fanatických i umírněných veganů ale i aktivistů a vědců. Představili jsme si někdy jak by ale vypadal svět, kdybychom přestali konzumovat vše živočišné, a v krajním případě nechali všechen skot, prasata a slepice vykastrovat, dožít a skončili s rybolovem ve vyžraných mořích?

Pojďme se na náš jídelníček podívat z ekologického a klimatického pohledu. Nechme tentokrát sentiment a morálku stranou. Připomeňme si data. Množství domácí zvěře velmi rychle nahrazuje tu původní. Došlo a stále dochází k radikální změně původních ekosystémů na kulturní zemědělskou krajinu, která ztrácí schopnost zadržovat vodu a organický materiál. Jakou roli hrají naše zemědělské postupy v klimatických změnách? Může změna v těchto postupech klima naopak stabilizovat? Znamená to ale opravdu, že máme přestat jíst maso, vejce, nebo sýry?

Diskuze speakerů s diváky na minulém Enviro Meetupu spontánně vyvolala námět na kontroverzní téma, o kterém každý z nás již přemýšlel a nikdo nezná uspokojivou odpověď. Na podnět jasného přání vás všech našich přátel v sálu i na streamu okamžitě zařazujeme toto speciální téma a zároveň prosíme o vaší osobní účast na debatě. Nenechte si meetup ujít a pozvěte každého, kdo k tématu má co říct. Zaplňme celý sál, ať má diskuze náležitý náboj i kvalitu!

Pojďme si na tyto i další otázky odpovědět s našimi diskutujícími, kteří vám představí to, co věda už zjistila, jak moc je to nezpochybnitelné a v následné panelové diskuzi společně zapátráme po stabilizujících přístupech, které zohlední současný stav půd, jejich dostupnost, dostatek vody ale i technologický pokrok.

Vstupné na událost je dobrovolné, ale počet míst je omezen, doporučujeme zakoupit si rezervaci místa, podpoříte tak projekt Paralelní Polis a umožníte nám dál tvořit zajímavý program.

Rezervaci zakoupíte:
►online na https://donate.paralelnipolis.cz/events/227-1-enviro-meetup-masouzrouti-nebo-vegani
►osobně v Bitcoin Coffee, kde vám barista s nákupem poradí, ke každé rezervaci zakoupené v kavárně dostanete kávu nebo limonádu zdarma.

▲▲▲
Paralelní Polis je think tank a hackerspace zabývající se tématy jako je decentralizace, digitální soukromí, kryptoanarchie a anonymita. Jsme nezávislí na státních příspěvcích a vaše podpora tuto nezávislost posílí.

Líbí se vám náš program? Podpořte nás:

Bitcoinová adresa:
35HMwZkg7CcXWytcXUHsqCqojJp7ZmLpBt

Litecoinová adresa:
LeyyHzC9gUD4TJ9ZEJ5oUt4931N6FiUBTN

Monero adresa:
43CHrnDHo4BjJQNtduvJUv1a5SYFHFD9fQfappCueGT79aTADryiGfUMwX4CAif3DCRrtyEYmtMDdbPpSzMw8DsmLjL1MQw

Odkazy

Událost na Facebooku

Událost na mapě

50.103353,14.450488

Vytisknout  

Podpořte Soucitně

 

Související články

Kostka Pravdy (Praha)
Kostka Pravdy (Praha)
Kostka Pravdy (Praha)
Tichá ulička za kapry (Praha)
Tichá ulička za kapry (Ostrava)
Konference Rostlinná strava (Praha)
No Internet Connection