Enviro Meetup | Masožrouti, nebo vegani? (Praha)

Čtvrtek 17. 1. 2019  18:00 - 20:00
Konference
Enviro Meetup | Masožrouti, nebo vegani? (Praha)
Přidat do kalendáře 17-01-2019 18:00 17-01-2019 20:00 Europe/Prague Enviro Meetup | Masožrouti, nebo vegani? (Praha) ,

Ohnivá diskuze o jídelníčku, který přispěje ke stabilitě klimatu i celé naší budoucnosti.

Nejíst energeticky bohaté maso co živí náš mozek, odpustit si milované a bohaté slepičí vejce, zanevřít na lahodné sýry nebo si už nikdy nenechat rozpustit na jazyku přesladký med a krmit se jen zdravou zeleninou, ovocem, luštěninami, hlízami nebo obilovinami. Celkem často opakovaná doporučení fanatických i umírněných veganů ale i aktivistů a vědců. Představili jsme si někdy jak by ale vypadal svět, kdybychom přestali konzumovat vše živočišné, a v krajním případě nechali všechen skot, prasata a slepice vykastrovat, dožít a skončili s rybolovem ve vyžraných mořích?

Pojďme se na náš jídelníček podívat z ekologického a klimatického pohledu. Nechme tentokrát sentiment a morálku stranou. Připomeňme si data. Množství domácí zvěře velmi rychle nahrazuje tu původní. Došlo a stále dochází k radikální změně původních ekosystémů na kulturní zemědělskou krajinu, která ztrácí schopnost zadržovat vodu a organický materiál. Jakou roli hrají naše zemědělské postupy v klimatických změnách? Může změna v těchto postupech klima naopak stabilizovat? Znamená to ale opravdu, že máme přestat jíst maso, vejce, nebo sýry?

Diskuze speakerů s diváky na minulém Enviro Meetupu spontánně vyvolala námět na kontroverzní téma, o kterém každý z nás již přemýšlel a nikdo nezná uspokojivou odpověď. Na podnět jasného přání vás všech našich přátel v sálu i na streamu okamžitě zařazujeme toto speciální téma a zároveň prosíme o vaší osobní účast na debatě. Nenechte si meetup ujít a pozvěte každého, kdo k tématu má co říct. Zaplňme celý sál, ať má diskuze náležitý náboj i kvalitu!

Pojďme si na tyto i další otázky odpovědět s našimi diskutujícími, kteří vám představí to, co věda už zjistila, jak moc je to nezpochybnitelné a v následné panelové diskuzi společně zapátráme po stabilizujících přístupech, které zohlední současný stav půd, jejich dostupnost, dostatek vody ale i technologický pokrok.

Vstupné na událost je dobrovolné, ale počet míst je omezen, doporučujeme zakoupit si rezervaci místa, podpoříte tak projekt Paralelní Polis a umožníte nám dál tvořit zajímavý program.

Rezervaci zakoupíte:
►online na https://donate.paralelnipolis.cz/events/227-1-enviro-meetup-masouzrouti-nebo-vegani
►osobně v Bitcoin Coffee, kde vám barista s nákupem poradí, ke každé rezervaci zakoupené v kavárně dostanete kávu nebo limonádu zdarma.

▲▲▲
Paralelní Polis je think tank a hackerspace zabývající se tématy jako je decentralizace, digitální soukromí, kryptoanarchie a anonymita. Jsme nezávislí na státních příspěvcích a vaše podpora tuto nezávislost posílí.

Líbí se vám náš program? Podpořte nás:

Bitcoinová adresa:
35HMwZkg7CcXWytcXUHsqCqojJp7ZmLpBt

Litecoinová adresa:
LeyyHzC9gUD4TJ9ZEJ5oUt4931N6FiUBTN

Monero adresa:
43CHrnDHo4BjJQNtduvJUv1a5SYFHFD9fQfappCueGT79aTADryiGfUMwX4CAif3DCRrtyEYmtMDdbPpSzMw8DsmLjL1MQw

Odkazy

Událost na Facebooku

Událost na mapě

50.103353,14.450488

Vytisknout  

Podpořte Soucitně

 

Související články

Prague Vegan Meetup in English No. 4 (Praha)
Rostlinné ochutnávky (Ostrava)
Velikonoční veganské ochutnávky (Praha)
Velikonoční veganské ochutnávky #2 (Praha)
Kostka Pravdy (Olomouc)
Prager Veganer Stammtisch auf Deutsch Nr. 4 (Praha)
No Internet Connection