269Life: Pozadí mléčného průmyslu (Brno)

Úterý 26. 9. 2017  17:00 - 19:00
Demonstrace
269Life: Pozadí mléčného průmyslu (Brno)

V úterý 26.9.2017 se na Moravském náměstí v Brně uskuteční další z happeningů hnutí 269Life / 269Life Prague - Czech Republic. Tentokrát aktivisté poukážou na kruté pozadí mléčného průmyslu a předvedou, jak vypadá životní cyklus tzv. mléčné krávy.

Součástí happeningu bude i informační stánek s rostlinnými alternativami, kde budou moct kolemjdoucí ochutnat různá rostlinná mléka, ale také veganský sýr nebo třeba čokoládu.

-----------------------------------------------------------

Krávy v mléčném průmyslu jsou každý rok uměle odplodňovány, aby produkovaly dostatek mléka. Tele, které poté porodí, jim je do 24 hodin odebráno a to i přesto, že mezi krávou a teletem vzniká silné citové pouto. Malou krávu pak čeká stejný osud, býček je zabit a využit na tzv. telecí maso. Dospělá kráva je znovu oplodněna po dvou měsících, zatímco jí je odebíráno mléko. Celý život tak prakticky stráví březí a zároveň její tělo tvoří mléko, což je pro organismus velmi vyčerpávající. Častá jsou také různá zranění a bolestivé zdravotné problémy, jako např. zánět vemen, protože pro krávu není přirozené produkovat takové množství mléka. Kolem čtvrtého roku zvíře zemře vyčerpáním, nebo je kvůli nízké produkci mléko posláno na jatka. Záchraněné krávy se v však azylech dožívají kolem dvaceti let.

Kravské mléko je mateřské mléko jako každé jiné. Lidé si často neuvědomí, že kráva, tak jako každá jiná samice savce, musí mít nejdříve mládě, aby její tělo začalo produkovat mléko. Tak jako psí mléko patří štěňatům, sloní mléko slůňatům, patří kravské mléko teleti. To je však od své matky odtrženo a izolováno, aby mléko pro něj mohli pít lidé. Je to absurdní a kruté. A hlavně zbytečné.

Kravské mléko lze jednoduše nahradit chuťově, ale i ze zdravotního hlediska. Americká dietetická asociace, Britská státní zdravotnická služba nebo Státní zdravotnický ústav (USA) spolu s dalšími významnými institucemi se shodují, že správně sestavené rostlinná strava je pro náš organismus plnohodnotná (viz http://soucitne.cz/techto-10-vyznamnych-odbornych-instituci-schvaluje-veganstvi).

Odkazy

Webové stránky:
http://www.kolektivprozvirata.cz

Událost na Facebooku:
https://www.facebook.com/events/2005272283040652/

Událost na mapě

49.197539,16.607558

Vytisknout  

Podpořte Soucitně

 

Související články

V Česku se konal protest proti pokusům na zvířatech
Uctění památky zabitých zvířat (Praha)
Pietní akt před jatky Kostelecké uzeniny
No Internet Connection