Vegetariánská
Zámecká 53
Česká Lípa, 470 01

Šambhala - vegetariánská jídelna

Co se vaří?
Každý všední den vaříme 2 meníčka, přičemž jedno je orientované na indickou kuchyni a druhé na kuchyni našich předků, současnou kuchyni evropskou i třeba jihoamerickou, ale vždy bezmasou. Pro přípravu pokrmů používáme čerstvé a kvalitní suroviny, vybraná koření a luštěniny. Naprostá většina zeleniny je od regionálních dodavatelů.

Pro koho?
Vaříme pro všechny, kteří přestali z různých důvodů jíst maso, nebo pro každého, kdo nemá v úmyslu jíst maso každý den a i třeba jen jako zpestření v záplavě smažených sýrů a květáku.

Za kolik?
Každé menu je složené z několika chodů – polévka, hlavní jídlo, většinou i dezert. Cenové rozpětí zatím držíme do 100 Kč za velké menu. Nám i Vám by mělo být jasné, že nechceme na úkor levných surovin tlačit cenu dolů a nabízet menu do 60 Kč a vařit polévku z prášku a mražených polotovarů. Na podobné laskominy je možné zajít jinam.

Co dále?
Dále je v Šambhale možné obdržet recept (případně na FB, nebo www) a nakoupit zde potřebné suroviny k přípravě většiny pokrmů zde vařených, mj. indické koření a oleje (naše škola přímo dováží z Indie), luštěniny všech známých i méně známých druhů, dále pak ajurvédskou kosmetiku – mýdla, zubní pasty, šampony, masážní a tělové oleje, naučnou literaturu, DVD, atd. prostě vše, co se ke zdravému stylu života hodí.

Co nás vedlo k otevření vegetariánské restaurace?
Jedním z hlavních důvodů jsou především velice omezené možnosti bezmasého stravování v našem městě, kdy sami se potýkáme s nemožností se dobře, kvalitně a zdravě najíst. Myšlenka na otevření jídelny zrála několik let, avšak definitivně uzrála v druhé půlce loňského roku. Velmi silným impulsem a nekonečnou studnicí informací je pro nás studium ajurvédy, které oba dva absolvujeme. Naším cílem je v prvé řadě dokonalá spokojenost strávníků, kterým není lhostejné, čím vlastní tělo vyživují. Můžete se těšit, že si sami budete moci ověřit, že jídlo dokáže léčit.

50.6849825,14.5390162

Související články

Welcome Indian Restaurant (Liberec)
CAFÉ Jazzová Osvěžovna
Centrum Kairos
No Internet Connection