Veganský americký senátor Cory Booker nedávno hostil oběd organizace Congressional Black Caucus (správní výbor reprezentující Afroameričany v americkém Kongresu) a nabídl 44 afroamerickým členům Kongresu bufet plný jídla rostlinného původu.

Booker nahrál reakce na veganský oběd na video, které později nasdílel na Facebooku spolu s vysvětlením své motivace zvyšovat povědomí o rostlinné stravě u černé komunity. "Zdravotní údaje černých Američanů a rozdíly oproti majoritě jsou ohromující. Míra srdečního selhání je u nich 20krát větší a výskyt cukrovky téměř dvakrát vyšší než u bělochů," uvádí Booker.

Drtivá většina členů na videu reaguje pozitivně a říká, že je to jídlo "úžasné" a "zdravé". 74letý kongresman Danny Davis, kterého Booker označuje za "jednoho z nejvýznamnějších členů", na jídlo pěl úplné chvalozpěvy. "Jako někdo, kdo pochází z hlavního gurmánského města Ameriky - Chicaga - myslím, že tohle je opravdu výborné," uvedl poslanec Davis reprezentující Illinois.

Kongresmanka Marcia Fudge reperezentující Ohio si v záplavě pozitivní zpětné vazby do Bookera v žertu rýpla. "Myslím, že bychom vám už nikdy neměli umožnit zajišťovat oběd," řekla Fudge. "Co vám na tom talíří chybí?", zeptal se smějící se Booker, na což Fudge zvolala: "Maso!" Pozornosti však neunikne, že kongresmanka pokračuje v jídle a nakonec rozesmátému Bookerovi přiznala, že "to není tak špatné, jak si myslela, že bude."

Zdroj: VegNews, Facebook (Cory Booker), Překlad: Tereza Vandrovcová