Heather Mills, veganská podnikatelka a mediální osobnost, oznámila, že v následujících měsících plánuje otevřít novou továrnu na rostlinné produkty, která umožní vznik 300 nových pracovních míst.

Továrnu, která leží v Anglii ve městě Peterlee a dříve se v ní vyráběly chipsy značky Walkers crisps, koupila VBites v listopadu minulého roku.  Americká společnost PepsiCo, pod kterou Walkers crisps spadají, se v roce 2018 rozhodla továrnu uzavřít a podle ChronicleLive bylo tímto krokem zrušeno 350 pracovních míst.

Heather Mills původně plánovala koupi továrny v Rakousku, ale poté co zjistila, že jeden z jejích přátel přišel o práci, se ve snaze oživit místní ekonomiku rozhodla bývalou továrnu Walkers crisps koupit. O podporu místních podniků žádá i maloobchodníky: „Prosím supermarkety, aby nakupovaly od Britů. Zanedlouho tu budeme mít Brexit, ať už se nám to líbí nebo ne, a výrobci, bez ohledu na jejich politické preference, se přesouvají do Německa.”

VBites oznámila expanzi v září 2017 a brzy znovu oživená továrna v ní bude hrát významnou roli. V současnosti na pultech britských supermarketů můžeme nalézt přes 100 rostlinných produktů této značky. VBites také dováží veganské potraviny do více než 18 evropských zemí.

Společnost si zakládá na široké škále produktů, k jejichž výrobě používá pouze přísady přírodního rostlinného původu bez umělých barviv, GMO, ztužených tuků a cholesterolu.

Společnost Heather Mills VBites byla již 10krát uznána jako nejetičtější britský dodavatel potravin a pyšní se i několika dalšími oceněními. Kromě ceny za „Nejlepší veganské maso” z festivalu Vegan Festival, který se konal v roce 2017, je také čtyřnásobným vítězem The Great Moshimo Vegan Challenge. V březnu loňského roku společnost oznámila, že začne dodávat veganské rybí steaky do více než 140 podniků Flaming Grill po celé Velké Británii.

VBites není zdaleka jedinou společností, která umožňuje vznik nových pracovních míst: loni v červnu oznámila plánované zdvojnásobení výroby kalifornská značka veganského masa Impossible Foods: „Právě nabíráme zaměstnance na druhou směnu a chystáme se zdvojnásobit produkci naší první velkokapacitní výrobní linky - a nakonec výrobu ještě o několik dalších linek rozšířit,” upřesnila Rachel Konrad, ředitelka komunikace s veřejností. 

V září 2017 otevřela Impossible Foods v Oaklandu nový závod o rozloze 68 000m². V červnu 2018 oznámila společnost Beyond Meat, zabývající se výrobou rostlinných bílkovin, že ve své továrně v Missouri ztrojnásobí produkci, čímž vytvoří až 250 nových pracovních míst.

Nábor nových zaměstnanců VBites právě probíhá; práci dostalo už 6 bývalých zaměstnanců společnosti Walkers Crisps.

Zdroj: livekindly, Překlad: Pavla Doucková, Korektura: Olga Jandová