Billie Eilish mluví o svých životních rozhodnutích celkem otevřeně. Hovoří o všem, od jejího stylu oblékání po oblíbené hudebníky. Ale jedna věc, kterou někteří možná nevědí, je, že je velice vybíravá ohledně svého jídelníčku.

Billie vyrůstala jako vegetariánka, tudíž nikdy neochutnala maso. V roce 2014 však učinila rozhodnutí vyřadit některé další potraviny. Důvodů pro tuto změnu měla mnoho, párkrát se o nich zmínila v rozhovorech. Její fanoušci asi tuší, že Billie přešla na veganství, zde se dozvíte vše o její stravě.

Je Billie veganka?

Ačkoliv Billie vyrostla jako vegetariánka, v roce 2014 se rozhodla přeskočit na veganský životní styl, což znamená, že eliminovala všechna jídla živočišného původu, včetně jídel jako jsou vajíčka nebo mléčné produkty. Svěřila se o své změně i v roce 2018 na sociální síti Tumblr, kde napsala: ,,Přešla jsem na veganství před zhruba čtyřmi lety. Je tu mnoho důvodů... Miluju zvířata a nemá smysl vytvářet něco ze zvířete, když to zvíře tady už je. Nechte zvířata na pokoji, sakra. Taky trpím intolerancí vůči laktóze a mléčné výrobky škodí pleti - má kůže je na toto VELICE citlivá.“

Proč je Billie veganka?

Billie odhalila, že její důvod k tomuto rozhodnutí je láska ke zvířatům a planetě. Jednou řekla v Monreality, že to pro ni nebyl takový problém, když vyrůstala jako vegetariánka, tudíž nikdy neměla maso. "Stát se vegankou pro mě nebyl tak velký problém, jelikož maso nikdy nebylo součástí mého života, maso mi nechybělo - nebyla to pro mne žádná ztráta,“ řekla Billie.

Přesvědčuje Billie své fanoušky, aby se stali vegany?

Billie podporuje veganství, ale nechce do něj nutit ostatní lidi. V rozhovoru na holandské radiostanici 3FM uvedla, že nerada říká lidem, co mají dělat. 

"Nejím maso, protože mám pro to své vlastní důvody, a mám své vlastní přesvědčení - mám nutkání zachraňovat zvířata a planetu... Nebudu nikoho k ničemu nutit, protože bych nechtěla, aby někdo nutil mě. Ale to neznamená, že se přestanu snažit vytvářet z naší planety lepší místo. Jen do toho nebudu nikoho nutit,“ vysvětlila v srpnu 2019.

Billie také řekla, že ti, kteří všem do tváře předhazují veganství, jsou právě důvodem, proč lidi nemají rádi vegany.

I když to nikomu nevnucuje, Billie veganství doporučuje i ostatním. V červnu 2019 sdílela pár videí, na kterých byly při skryté prohlídce mléčné farmy natočeny týrané krávy.

Billie tím byla tak dojatá, že sdílela zprávu ohledně konzumace masa. Na svém Instagramovém story požádala fanoušky, aby ,,byli chytřejší“ ve svém rozhodnutí konzumovat živočišnou stravu.

billie eilish vegan instagram sotry 1570640749

V textu napsala: ,,Většinu času jsem toto téma nerozebírala, protože věřím, že každý by měl dělat, jíst i říkat, co chce, a necítím potřebu předhazovat ostatním, v co věřím já. Ale kámo...  jestli můžete sledovat ty videa, která jsem právě sdílela, a je vám u prdele, že jste to VY kdo DOSLOVA ŽERE ty živočichy, kteří jsou naprosto mučeni jen pro váš požitek, je mi vás líto. Chápu, že vám maso chutná, a také vím, že si myslíte, že jste jen jeden člověk, který nezmění nic, když s tím přestane... Ale to je tak neohleduplné a hloupé. Jestli máte alespoň polovinu mozku, měli byste vědět, že každý “jeden člověk“ se počítá. Buďte chytřejší.

Ačkoliv sama ví, že každý si má utvářet své vlastní volby životního stylu, Billie si hrdě stojí za veganským životem.

Zdroj: časopis Seventeen, Překlad: Laura Šmolíková, Korektura: ink, Foto: crommelincklars / CC BY