Ve středu dne 18.5. v 17:00 se sejdeme na Náměstí Svobody, abychom vyjádřili nesouhlas jak s přítomností cirkusu Berousek v brněnském Komárově, tak i s cirkusy se zvířaty jako takovými. Dále budeme procházet centrem města, kde za pomocí dobrovolníků, kteří budou rozdávat veřejnosti informační letáčky, upozorníme na špatné a nedůstojné podmínky, ve kterých jsou cirkusová zvířata nucena žít. Průvod budou provázet také proslovy, kterými dáme jasně najevo, o co nám jde. I tentokrát se pokusíme zajistit mediální pozornost. Jinými slovy: Tento pochod má smysl.

Někteří z Vás si možná říkají, proč samotnou demonstraci neuděláme přímo před cirkusem Berousek. Důvod je jednoduchý - cirkus je v odlehlé části Brna, kde není možnost oslovit tolik kolemjdoucích jako v centru. Cirkus je navíc na soukromém pozemku, což by byl z praktického hlediska problém. Proto bude průvod stylisticky zaměřen na prostřední cirkusu. Nehledě na to, že v cirkusové sezóně chceme upozornit na cirkusy se zvířaty jako takové, tedy nejenom na cirkus Berousek.

Přijďte nás proto prosím podpořit a ukažme Brnu a mediím, že v tomto městě žádné cirkusy se zvířaty nechceme! Nasdílejte tuto událost a sledujte průběžné aktuality.

Píšťalky, transparenty a kostýmy jsou více než vítány!

Pokud chcete pomoct jako dobrovolník/dobrovolnice, ozvěte se nám na naší facebookové stránce nebo na mailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.