Srdečně Vás zveme na 6. ročník pochodu za práva zvířat Veggie Parade!
 
Veggie Parade je každoroční streetparty a oslava veganství a vegetariánství v ulicích Prahy. Letošní průvod se bude konat v sobotu 21. června 2014.
 
Můžete se těšit na bohatý doprovodný program a více než mnoho veganských pochutin!
 
Účast již potvrdili Secret of Raw s raw jídly a dorty, Veganz s výtečnou točenou veganskou zmrzlinou, sendviči a wrapy, IriePatties se svými úžasnými cheesecakey, Food not Bombs Praha, oblíbené Scotty’s Vegan Chocolatea mnoho dalších výrobců veganských dobrot a sladkostí, jejichž seznam stále přibývá! Budete také moci hlasovat v olympiádě českých veganských foodblogů, při které ochutnáte a ohodnotíte jejichsoutěžní kulinářské výtvory. Z foodblogů přislíbily účast Vegan Food Porn, Nom Nom, Chudý vegosaurus, Bez krutosti a Vegan on the plate. Relaxovat s šálkem čaje budete moci v čajovém stánku, pro děti je k dispozici pískoviště.
 
Těšit se také můžete na duševní potravu v podobě přednášek. Poslechnete si o myslivectví v České republice a možnostech jeho omezování od Jana Šťastného, který má s bojem proti myslivcům bohaté zkušenosti. O filozofii práv zvířat pohovoří Jakub Ráliš z Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Trenér karate Vladimír Futák nám pak poradí, jak správně sestavit veganskou stravu při aktivním sportu – se svými 22 lety vegetariánství a z toho 17 lety veganství je k tomuto tématu jeden z nejpovolanějších. Nově jsme do programu zařadili blok krátkých prezentací nových a zajímavých projektů v oblasti práv zvířat a propagace veganství. Nenechte si ujít!
 

Program:
14.00: setkání na Václavském náměstí v horní části u koně
14.30: začátek průvodu
16.00: příchod průvodu na místo zakončení
17.00: přednáška Plánování veganského jídelníčku s ohledem na sportovní aktivity – Vladimír Futák (trenér karate, 17 let vegan)
18.00: přednáška S paragrafy a puškou na myslivce? Ochrana zvířat a možnosti omezení myslivosti – Jan Šťastný (Česká vegetariánská společnost)
19.00: pásmo miniprezentací projektů z oblasti práv zvířat a veganství
20.00: přednáška Utilitarismus a osvobození zvířat – Jakub Ráliš (Filozofická fakulta Univerzity Palackého v Olomouci)
21.00: vyhodnocení soutěže foodblogů, promítání videí, hudba a posezení.

 
Trasa průvodu je následující: Václavské náměstí – Na Příkopě – Havířská – Železná – Staroměstské náměstí – Celetná – náměstí Republiky – Revoluční – Štefánikův most – nábřeží Kapitána Jaroše – Dukelských hrdinů – Tiskárna na Vzduchu, Stromovka
 
Letošní místo zakončení: venkovní prostor Tiskárna na Vzduchu, Stromovka.

Těšíme se na setkání! Vezměte rodinu i přátele a zvěte, koho můžete:)

Chcete se zapojit do příprav akce či nám na místě pomoct jako dobrovolníci? Budeme velmi rádi! Kontaktujte nás na emailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.