Srdečně vás zveme na další ze série Masarykových debat!

V posledních letech nabírají na atraktivitě různé výživové trendy, kdy mezi nejpopulárnější patří právě veganství. Veganská strava z jídelníčku vylučuje všechny živočišné produkty, tedy maso, mléko, vejce, med a další. Veganství se však netýká pouze stravy, jedná se o komplexní životní styl, kdy lidé nesouhlasí s využitím živočišných produktů i pro jiné účely, jako například v oděvnictví nebo kosmetice.

Jaké jsou dopady veganství na fyzické zdraví člověka? Je pro nás veganství zdravější než jiné druhy stravování nebo nám naopak škodí? Měli by například rodiče rozhodovat o tom, co mají jíst jejich děti? A co jeho jiné aspekty, například vztah ke zvířatům a životnímu prostředí?

TEZE: "Veganství není zdravé"

PRO TEZI:
Pavel Kohout
Jana Dostálová

PROTI TEZI:
Eliška Selinger
Jan Müller

Formát Masarykových debat je formátem tzv. oxfordské debaty. To znamená, že naše teze není proklamací správného názoru, nýbrž formulací, kterou jedna strana zastává a druhá rozporuje. Před a po debatě publikum hlasuje a na základě tohoto hlasování je pak určena vítězná strana, která byla více schopna argumentačně přesvědčit diváky.

Těšíme se na Vaši návštěvu i příspěvky do diskuse!

Tým Masarykových debat a Studentské sekce IIPS.

Registrace na akci není potřeba, vstupné zdarma.