Pojďte společně strávit sobotní odpoledne! Po loňské úspěšné piknikové sezóně bychom Vás chtěli pozvat na další veganský piknik, tentokrát se bude jednat o první v tomto roce.

Co s sebou? Veganské jídlo, o které se budete chtít podělit, případně si s sebou vezměte i pití, talířek, příbor a deku. Nenapadá Vás, co připravit? Inspiraci najdete na mnoha stránkách s veganskou tematikou nebo na různých vegan food blozích. Eventuálně doneste salát, nakrájené ovoce nebo zeleninu, nebo nenoste vůbec nic. Vždyť se nejedná primárně o gurmetskou akci.

Vezměte s sebou partnery, rodiče, děti, přátele a čtyřnohé mazlíčky. Nebo přijděte sami, pikniky jsou přece hlavně o seznamování.

Máme-li zhodnotit loňské pikniky, musíme říct, že se povedly. Plno lidí chodilo na pikniky pravidelně, začalo tvořit tzv. pevné jádro, ale téměř pokaždé přišel někdo nový. Chodili vegani, vegetariáni i konvenčně se stravující lidé. Většinu času pikniky probíhaly v duchu lehkých konverzací, žertíků a povídání si o životě, avšak nakousla se i vážnější témata, např. jak nenásilně propagovat veganský způsob života apod. Během pikniků se i diskutovala realizace kolektivu FNB Prostějov (http://food-not-bombs.cz/prostejov), který už od podzimu minulého roku pravidelně funguje.