Světový den veganství (World Vegan Day) je událost, kterou slaví 1. listopadu každoročně vegani po celém světě. Poprvé se tento svátek slavil roku 1994, v den 50. výročí založení britské The Vegan Society.

Pojďme tento etický, ekologický a zdravý životní styl oslavit společně v prostorách sociálního podniku Bajkazyl Brno. Zveme vás na odpoledne plné dobrého veganského jídla a přednášek. Na akci budou také probíhat benefiční tetování, bazárek i akustické koncerty a bude zde také možno pořídit materiály či placky s veganskou tematikou.

Vstupné na akci bude dobrovolné a veškerý výtěžek (jak ze vstupného, tak z tetování) poputuje na investigativní aktivismus.

Ⓥ Program (přednášky + hudba):
- 15:00 hod - otevření
- 15:30-16:00 hod - Alexandra Mateásková: Občanská neposlušnost: právo nebo povinnost?
- 16:15-16:45 hod - písničkářka Dina songstress
- 17:00-18:00 hod - Lukáš Krása (michalkolesar.net): Úvod do přímé akce (otevřené záchrany + výlov kaprů před Vánoci na jednom chovném rybníku)
- 18:15-18:45 hod - písničkářka Tali
- 19:00-20:00 hod - Salátové listy: Kapr nezemřel za Vaše hříchy.

Ⓥ Tetování:
- Eliška (JEN SEN Tattoo)
- Sergiy (YGNORANT).

Ⓥ Stánky:
- Kolektiv pro zvířata (KPZ Brno)
- benefiční bazárek pro Život bez krutosti na statku - Azyl nejen pro hospodářská zvířata
- Azylová farma Jarikhanda, z.s. (součást materiálů Salátové listy).


Nezapomeňte pozvat také rodinu a přátele, ať vidí, že soucitná volba je to nejlepší a nejjednodušší, co mohou udělat - pro zvířata, pro planetu, pro lidi.

Doufáme, že se sejdeme v hojném počtu! :) ♥

Kolektiv pro zvířata (KPZ Brno) vznikl v roce 2009 a je volným sdružením lidí, kteří odmítají současné pojetí zvířat, druhovou nadřazenost a z ní vyplývající zneužívaní zvířat pro lidské rozmary. Svými aktivitami se snažíme změnit to, jak jsou zvířata lidmi vnímána. Aktivity kolektivu jsou celoroční a zahrnují veřejná promítání a petiční stánky, stejně jako organizaci rozsáhlejších událostí, zejména festivalu VeganFest, kampaně Nedělej rozdíly a tematických demonstrací a happeningů.