Přijďte také projevit úctu zavražděným zvířatům a dát najevo, že v nich nevidíte jen stroje a spotřební komodity, ale živé bytosti. Přijďte uctít památku miliardám zabitých zvířat.

U příležitosti Světového dne hospodářských zvířat (2. 10.) uspořádáme 5.října v Brně smuteční shromáždění a průvod s položením smutečních věnců a svíček u brněnských řeznictví.

Chceme uctít památku všech zvířat – ročně jsou to desítky miliard – která jsou vězněna, trápena a zabíjena rukama člověka proto, abychom mohli konzumovat živočišné produkty. Na jejich památku zapálíme svíčky, položíme květiny a věnce, vyvěsíme parte a přečteme smuteční projev.

Shromáždění začne v 17 hodin na Náměstí Svobody (mezi kašnou a "orlojem"), poté vyrazí smuteční průvod zapálením svíček a položením věnců uctí památku zvířat u brněnských uzenářství.

Budeme rádi, pokud se i vy akce zúčastníte a věnujete s námi svou vzpomínku všem zvířatům, která zbytečně trpí na farmách a na jatkách pro lidské potřeby.

Brno se tímto připojuje k průvodu, který se již poněkolikáté bude konat i v Praze a jiných městech: http://sdhz.cz/

Tentokrát máme změnu v datu průvodu, protože existuje možnost, že průvod bude natáčet Česká televize, ale datum nevyhovovalo. Řekli jsme si, že upřednostníme natáčení, aby se naše myšlenka dostala k více lidem. I proto prosíme, aby vás dorazilo co nejvíc, ale lidé vidí, že těch, co vystupují proti zneužívání zvířat stále přibývá!

Prosíme zúčastněné, aby se dostavili pokud možno ve smutečním oděvu, můžete přinést vlastní květiny a svíčky. Smuteční oděv nemusí být zrovna oblek, stačí černé oblečení, pokud ani to nevlastníte, jste vítání v jakémkoli oděvu. Chceme také upozornit a poprosit, abyste si nebrali kožené boty a jiné doplňky, i když zakoupené ještě v dobách před veganstvím. My chápeme, že je chcete donosit, ale bohužel novináři i naši odpůrci se rádi chytají takových věcí aniž by znali kontext, proto jim nezavdávejme zbytečně příčinu a nepoškozujme veganství. Díky!!

Trasa průvodu http://mapy.cz/s/lB8t