Přijďte podpořit kampaň STOP exportům hospodářských zvířat z EU a podepsat se na sochu krávy, která slouží jako 3D petice.

Každoročně jsou přibližně 3 miliony hospodářských zvířat vyváženy z EU a trpí na dlouhých cestách do zemí mimo EU, kde už je nechrání evropské zákony. Na konci úmorné cesty je často čeká brutální porážka. Tento obchod způsobuje nesmírné utrpení, a proto žádáme Evropskou komisi, aby zakázala vývoz živých hospodářských zvířat z EU.

9.října začalo evropské turné #CowOnTour po sedmi zemích EU, během kterého bude cestovat maskot kampaně - socha spoutané krávy v životní velikosti a upozorňovat na krutý obchod se zvířaty. Socha je inspirovaná skutečnou krávou, jejíž utrpení jsme zdokumentovali při tajném vyšetřování. Socha bude sloužit jako plátno, na které se budou moci podepisovat lidé z jednotlivých zemí.

Z Londýna turné pokračuje do Paříže (12. října), Amsterdamu (13 října), Berlína (14. října), Varšavy (15. října), Prahy (19. října) a Říma (23. října). Nakonec bude socha krávy se všemi podpisy doručena Evropské komisi v Bruselu s jednoduchým poselstvím: zastavte vývoz živých zvířat.

Srdečně Vás zveme na setkání s naším maskotem v Praze 19. října mezi 11. a 17. hodinou na Jungmannovo náměstí. Přijďte se dozvědět víc o nejkrutějším obchodu EU a přidat svůj podpis na naši 3D petici!

Podepsat petici samozřejmě můžete i online na pomahame.spolecnostprozvirata.cz