Norská vláda rozhodla o postřílení 2/3 vlků v Norsku. O odstřel 47 vlků se přihlásilo 11.000 trofejových lovců, tedy cca přes 200 vyšinutých lovců na jedno nebohé zvíře. Vlk je ohrožený druh, v Evropě je chráněn zákonem, a i přesto tohle prošlo. Nevídané a neodůvodnitelné!

Proto jsme se rozhodli vyzvat lidi k účasti na protestu v Praze před norským velvyslanectvím v Praze na ulici Hellichové 458/1 na Malé Straně, kde vyjádříme svůj osobní a český nesouhlas s touto genocidou vlků v Norsku. Neexistují k tomu totiž žádné pádné důvody.

Doražte s transparenty a svíčkami! Ukažme norské vládě, že nejsme lhostejní k jejich činům vůči divoké přírodě. Dodnes se tam loví velryby! Pokud chcete, tak to spojte! Transparentům o ochraně zvířat se meze nekladou. Součástí protestu bude též podepisování petice za zákaz dovozu trofejí ohrožených druhů zvířat do ČR.

Akce bude pokračovat od 18 hodin veřejnou přednáškou o ochraně tygrů na Sumatře v Indonésii na ulici Františka Křížka 1 v ARCHIP budově. Cca pro 200 lidí. Bude tam veganské občerstvení. Vhodná rezervace předem