Chcete vědět, co je to seitan nebo robi, překvapit ostatní chutnou večeří z tempehu nebo tofu a v prodejně zdravé výživy se pohybovat se světáckou samozřejmostí a znaleckou jiskrou v oku? Pak jste na správné adrese.

Řeč bude o ovocných a zeleninových šťávách, smoothies, rostlinných mlécích, oříšcích a semínkách, klíčení, výrobcích na českém trhu (pomazánky, rostlinné bílkoviny), méně známých surovinách, zkrátka o mých zkušenostech ale i slepých uličkách, které jsem posbíral za 10 let intenzivního studování a vlastního zkoumání vegetariánské, veganské a syrové (živé) stravy.

Kromě špetky teorie či spíše doporučení bude přednáška zaměřena prakticky - co kde koupit a jak použít/upravit/dochutit. Chybět nebudou ochutnávky a určitě zbude dost prostoru pro vaše všetečné dotazy.

Přednášku pořádá Pavel Ovesný, zakladatel Vegmania.cz a lektor kurzů Naučmese.cz. Vstup je zdarma, ale je potřeba se registrovat na webu https://www.naucmese.cz/kurz/veganstvi-pro-zelenace (kapacita je omezená).

PS: Do Řevnic se dostanete pohodlně za 30 minut vlakem z centra Prahy (Hlavní nebo Smíchovské nádraží). Vlak jezdí 2x za hodinu, ve špičce 4x za hodinu.