O Vánocích se říká, že mají být obdobím klidu, míru a lásky. Jak se ale můžeme každoročně přesvědčit, když v adventním čase brodíme ulicemi zalitými kapří krví, bohužel tomu tak není.

Pojďte společně s námi české veřejnosti připomenout pravou podstatu vánočních svátků a dát najevo svůj nesouhlas s miliony vyhaslých rybích životů ve jménu údajné tradice.

Ve čtvrtek 12. 12. se v 18h sejdeme na Florenci (před Billou), projdeme přes Náměstí Republiky, Ovocným trhem a průvod zakončíme na Národní třídě u Tesca. Pochod vede místy, kde pravidelně bývají rozmístěny kádě s kapry. Jde také o oblíbená nákupní místa Pražanů, jelikož chceme oslovit zejména české obyvatele. Pochod bude trvat přibližně hodinu a podpoří ho tým dobrovolníků, kteří budou veřejnosti nabízet letáky s veganskými recepty na štědrovečení pokrm a informacemi ohledně průmyslového zpracování kaprů.

Naším cílem je informovat o pozadí krutého výlovu vánočních ryb a ukázat lidem, že štědrovečerní večeře může být chutná i bez utrpení servírovaného na slavnostní tabuli.

Jelikož se akce bude konat v době, kdy už bude tma, přineste si prosím svíčku, ať nás jde dobře vidět. Doporučujeme i vlastní transparent, na místě tentokrát nebudou k zapůjčení. Průvod bude tichý – soucítíme s kapry, kteří nemohou dát najevo bolest. Proto půjdeme s černou páskou přelepenou přes ústa.

Další informace budou následovat, sledujte prosím tuto událost.

Pochod je součástí kampaně Vánoce bez násilí, která dlouhodobě upozorňuje na problematiku utrpení tzv. vánočních kaprů. Pro financování kampaně jsme založili sbírku a přispět je možné zde: www.darujme.cz/projekt/1202348. Každá koruna se počítá a čím více peněz se vybere, tím více lidí dokážeme motivovat k prožití soucitných Vánoc.

Více na www.vanocebeznasili.cz

Stejný pochod se bude konat také v Brně: https://www.facebook.com/events/512176109363865/)

#VanoceBezNasili