Od soboty 11. 5., 12h do neděle 12. 5.,12h bude v Amsterodamu probíhat obří Cube of Truth (kostka pravdy), které se účastní veganští aktivisté z celé Evropy (fb událost).

Rozhodli jsme se akci podpořit českou a slovenskou účastí a v pátek proto vyrážíme společně do Amsterodamu (odkaz na spoj), pobudeme 3 nebo 6 (či více) hodin v kostce či v outreachi a v neděli odpoledne zase jedeme zpět, abychom v Praze byli v půl sedmé ráno (odkaz na spoj). Ubytování mnozí z nás neřeší a spoléhají se na vyspání po cestě.

Máte-li zájem se připojit, doporučujeme dát organizátorům skrze tento formulář vědět, kdy se zapojíte, aby věděli, kolik lidí (a notebooků) mohou čekat. Notebook není povinný!


Cube of Truth (kostka pravdy) je poklidná statická událost připomínající umělecké představení. Funguje předem daným způsobem, který vyvolává zvědavost a zájem veřejnosti; snažíme se diváky dovést k závěru, jímž je veganství, a to prostřednictvím promítání videozáznamů z živočišného průmyslu a konverzace založené na jejich hodnotách.

K dispozici jsou masky, cedule a materiály pro outreach (aktivní kontakt s kolemjdoucími). Svrchní oblečení v černé barvě je nezbytné, a přineste prosím plně nabitý notebook nebo tablet, pokud jej máte. Pokud přinášíte notebook nebo tablet, stáhněte si prosím následující:

Přehrávač médií:
https://videolan.org/vlc

Záběry:
https://goo.gl/LkDWe5