Hlas pro velryby občanský protest (Praha)

Čtvrtek 8. 6. 2023  13:30 - 18:00
Demonstrace
Praha 1
Hlavní město Praha
Hlas pro velryby občanský protest (Praha)
Reklama
Přidat do kalendáře 08-06-2023 13:30 08-06-2023 18:00 Europe/Prague Hlas pro velryby občanský protest (Praha) Hlas pro velryby, bude také Tancem pro velryby!  Na Světový den oceánů jsme se rozhodli věnovat mu letos zvláštní pozornost. Důvodem je... Hlavní město Praha, Praha 1

Hlas pro velryby, bude také Tancem pro velryby! 

Na Světový den oceánů jsme se rozhodli věnovat mu letos zvláštní pozornost. Důvodem je odstoupení Japonska z Mezinárodní velrybářské komise a obnovení komerčního lovu velryb. Stejně tak Norsko, jakožto evropská země, loví komerčně velryby, což v obou případech považujeme za mezinárodní environmentální zločin. Kostarika, která je považována za ekologicky vyspělou zemi, si v posledním roce značně poškodila své jméno tím, že se její prezident snaží prosadit výstavbu tzv. "Suchého kanálu". To by znamenalo přímé ohrožení životů keporkaků dlouhoploutvých v jejich reprodukční IMMA zóně San Juan del Sur - Papagayo Bay, konkrétně v zátoce Santa Elena či Salinas Bay. Prosazení záměru by znamenalo výstavbu rozsáhlého nákladního přístavu pro kontejnerové lodě, což je zásadním ohrožením života mořských savců i celých ekosystémů v oblasti. 

 

Z těchto důvodů iniciativa Justice for Nature věnuje energii uspořádání Mezinárodního občanského apelu před norským a kostarickým velvyslanectvím a japonským kulturním centrem v Praze. 

 

Dne 8. 6. 2023 od 13.30 hodin vyzveme vlády těchto zemí k zastavení aktivit, které ubližují úchvatným a ohroženým velrybám, a předáme jejich velvyslancům oficiální výzvy a Mezinárodní občanský apel HLAS PRO VELRYBY. Stejně tak bude světové veřejnosti představena Mezinárodní petice za záchranu velrybí zátoky Santa Elena a Salinas v Kostarice. 

 

Od 16:00 hodin bude Mezinárodní občanský apel pokračovat do parku Kampa, kde proběhne pietní spuštění věnce do Vltavy za všechny zabité velryby. 

 

Od 18:00 do 23:00 hodin bude Světový den oceánů pokračovat tanečním večerem TANČÍME PRO VELRYBY ve spolupráci s tanečními školami Salsa Cubana con Leon a Happy Salsa. Součástí programu bude nejen tanec v rytmu salsy, ale též přednáška ochránců pralesů a oceánů, Milana Jeglíka a Zuzany Kolouškové, z organizace Justice for Nature, kteří vás seznámí se svými aktivitami na Kostarice v rámci projektu Blue Life a programu Oko oceánu, kterého můžete být součástí i Vy. 

Výtěžek ze vstupného je určen na náklady monitorovacího programu Oko oceánu a provoz jeho lodi Sparťan. Měsíční provozní náklady spojené s ochranou a monitoringem mořských savců vychází na 80 000 Kč, tedy uvidíme, kolik se podaří pro velryby a jejich ochranu vytančit. Každý návštěvník získá projektovou samolepku a bude si moci vyslechnout poutavé vyprávění o velrybách, delfínech a jejich ochraně.

Odkazy

Událost na Facebooku

Událost na mapě

50.08601669999999,14.4050247

Vytisknout  

Podpořte Soucitně

 

Související články

Veganský piknik s jógou (Praha)
Vegánsky piknik (Bratislava)
Kostka Pravdy (Praha)
Kostka Pravdy (Praha)
Kostka Pravdy (Praha)
Brigáda Život bez krutosti na statku (Třebihošt)
No Internet Connection