Přátelské setkání u veganské večeře v módu: uvař, přijď, nabídni, ochutnej, bav se... Zváni jsou jak všichni vegani a vegetariáni, ale samozřejmě i nevegani a nevegetariáni, prostě kdokoliv, kdo chce ochutnat veganské jídlo a dozvědět se, o čem to vlastně celé je. Na vlastní oči se přesvědčit, že vegani nejsou průhlední a jejich kuchyně je velmi pestrá, rozmanitá, zdravá a navíc i chutná.

Donést s sebou jídlo není podmínkou, ale určitě je to vhodné (s plnými žaludky budeme všichni mnohem spokojenější :)) ).

Pokud byste nevěděli co uvařit, inspiraci můžete čerpat např. ve Facebookové skupině veganská DIY kuchařka: https://www.facebook.com/groups/veganskaDIYkucharka/?fref=ts

nebo na jednom ze skvělých blogů/stránek o veganském vaření:
http://veganodaktyl.veganka.cz/ (zde se nachází i seznam veganských večeří pořádaných v různých městech v ČR i SR.

Cruelty free hedgehogs: http://veganotic.blogspot.cz/

Boo: http://www.nulajedna.cz/boo/home.html

Soucitně.cz: http://soucitne.cz/recepty

Chudý vegosaurus: https://www.facebook.com/ChudyVegosaurus

Good Mood Spoon:
www.goodmoodspoon.com

Popřípadě můžete zkusit nevaření: http://vitakucharka.blog.cz/ (jedná se o vitariánskou kuchyni)

atd. atd... (Google pomůže ;) )

Ingredience se dají sehnat často i v běžných obchodech, ale pro některé budete muset do obchodů se zdravou výživou (v HK například Bioobchod, Zdravíčko nebo Bazalka)

Veganské jídlo znamená samozřejmě bez masa, vajec, mléka-mléčných výrobků, ale i bez medu či želatiny (tip: dá se nahradit řasou agar agar).

Vše bude probíhat principem švédského stolu, ze kterého si každý bude moci nabrat, na co bude mít chuť. Talíře a příbory budou k dipozici na místě.

K jídlům je vhodné napsat alespoň ingredience (pomůže to hodně jak alergikům tak zvědavcům), ideálně i recepty.
 
Nebude to určitě jen o jídle, ale i o diskutování, inspirování, zábavě a poznávání nových lidí. Měly by být k dispozici i deskové hry (pro jistotu si s sebou samozřejmě můžete přinést karty a může se hrát třeba Prší :)) ). V případě nejasností a dotazů neváhejte a ptejte se! :)