Jste zde

Recenze první pizzy s veganským sýrem v ČR

Když jsme v úterý 3. září po jedné aktivistické schůzce založili Facebookovou stránku "Chceme pizzu s veganským sýrem", netušili jsme, jak obrovskou lavinu zájmu tato iniciativa vyvolá. Během několika hodin již tuto stránku sledovalo přes dvě stě lidí a dva dny na to již celá tisícovka! Díky tomuto velkému zájmu se v rekorním čase podařilo přimět hned několik pizzerií (v součastnosti jich je pět), aby naše přání vyslyšely a přislíbily přidat Pizzu Vegana na svůj jídelní lístek!

Jako vůbec první se ozvaly dvě brněnské pizzerie (La Strada a Carpe Diem), které veganské sýry objednaly a v nejbližší době tuto pizzu na menu přidají.

Nicméně první pizzu s veganským sýrem jsme ochutnali již ve čtvrtek 5. září, kdy tuto nabídku jako první v republice zavedl pražský podnik Pizza Letná!

Pizza Letná bohužel není klasická restaurace, kde by si člověk mohl sednout a povečeřet, nicméně vzhledem k blízkosti Letenských sadů to není až takový problém.

Objednali jsme si tu vůbec největší pizzu (60cm) a dokoupili jsme si olivy, česnek a cibuli. Vzhledem k většímu množství objednávek nám obsluha sdělila, že doba přípravy bude cca 20 minut. Tuto dobu jsme v pohodě přečkali v sousedním baru U velblouda.

Celková cena pizzy se vyšplhala na 444,- Kč, nicméně vzhledem k velikosti se z ní bohatě najedí čtyři lidé. Veganským sýrem kuchař opravdu nešetřil, což nám vyhovovalo, a vzhledem k dvoubarevnosti "jakožesýrové" vrstvy jsme měli dojem, že použili jak Veganline Original, tak Veganline Mozarella. Pizza byla opravdu precizní, křupavá a chutná. Sugo bylo vyrobeno z celých rajčat, což dokazovaly šťavnaté kousky této zeleniny.

Nabídka Pizzy Vegana v době naší návštěvy zatím nebyla napsaná na oficiálním menu, nicméně již je na internetových stránkách pizzerie.

Silně doporučujeme návštěvu a podporu tohoto podniku.

Chcete-li přimět svou oblíbenou pizzerii, aby se připojila ke kampani, pošlete jí (např. na FB profil) odkaz na FB stránku "Chceme pizzu s veganským sýrem" nebo na Pizza Vegana, který obsahuje veškeré praktické informace. Zde zase najdete seznam podniků, které již pizzu vegana nabízí.