Jste zde

Navštívili jsme novou veganskou restauraci v Praze

[Aktualizace: tato restaurace je bohužel od 30. června 2016 zrušená.]

V pražských Vršovicích - přímo naproti jižnímu vchodu do Vinohradské nemocnice - byla otevřena zbrusu nová veganská restaurace Krmelec Vršky. Jde o domácí veganskou kuchyni inspirovanou makrobiotikou. V nabízených jídlech proto nenajdete maso, mléko či vejce, ale ani konzervanty či rafinovaný cukr. Přesto (nebo právě proto?) jde o jídla velmi lahodná!

V rámci denního menu za 135,- Kč si můžete vybrat ze dvou druhů polévek a dvou hlavních jídel. Na své si příjdou i milovníci slaných a sladkých zákusků. K pití restaurace nabízí např. čepované pivo nebo cenově přijatelné freshe (15,- Kč/ 1dl) z jablek, mrkve, pomerančů, přičemž zvláště doporučujeme vyzkoušet pomerančový fresh se zázvorem. Také nás potěšila filtrovaná voda z kohoutku zdarma.

Během návštěvy jsme vyzkoušeli zeleninový vývar s Wakame a celerovo-květákovou krémovou polévku s dýňovými semínky. Dále následoval výtečný mrkvovo-fazolový guláš s rýží, kroupami a zdařile ochuceným salátem, nicméně křupavý wrap (chuťově připomínající quesadillu) s kari cizrnovou směsí, salátem a sojanézovým dipem byl nepřekonatelný.

Útulný interiér restaurace tvoří dřevěný nábytek, domácky působící puntíkované červené ubrusy a tyrkysové stěny ozdobené fotkami lesa a jeho zvířecích obyvatel.

Více informací o restauraci najdete zde.