Jste zde

Veganství jako součást řešení klimatické krize (Týden pro klima) - Praha

Kategorie: 
Termín od: 
23. 09. 19.00 do 20.00

Autoři studie publikované v časopisu Nature tvrdí, že pro udržení globálního oteplení pod 2°C by lidé v rozvinutých zemích měli jíst o 90 % méně masa, o 60 % méně mléčných výrobků a o 500 % více luštěnin a 400 % více ořechů a semen. J. Poore, spoluautor článku v časopisu Science na základě svých zjištění uvedl, že „Veganská strava je zřejmě nejúčinnější způsob, jak snížit svůj dopad na planetu Zemi."

Nejnovější klimatologické studie apelují na potřebu změny potravinového systému a radikální omezení konzumace masa. Intenzivní zemědělství poháněné neefektivní živočišnou výrobou devastuje krajinu nejen u nás, ale i v místech, kde deštné pralesy ustupují pastvinám a polím pro pěstování krmných plodin. Proč je veganství několikanásobně environmentálně šetrnější než konvenční strava? Může být veganství řešením klimatické krize? A jak s veganstvím začít, pokud o něm uvažujete?

Přednášku na téma ekologických dopadů živočišné výroby spolu s praktickými radami jak na veganství přednese Tereza Vandrovcová.

PhDr. Tereza Vandrovcová Ph.D. je absolventkou doktorského studia sociologie na Karlově Univerzitě v Praze. Ve svém výzkumu se zabývala laboratorními zvířaty. Působí na univerzitách v Praze a v Brně, kde kromě sociální psychologie vyučuje také odbor Animal Studies. Je autorkou webu soucitne.cz a aktivistkou v organizaci Otevři oči.

Přednáška proběhne v rámci celosvětové akce Týden pro klima (www.tydenproklima.cz)
VSTUP ZDARMA

_______________________________
Úvodní foto: Financial Times (https://www.ft.com/content/82a1947c-02c9-11e9-bf0f-53b8511afd73)

Adresa: 
Skautský institut na Staromáku
Staroměstské náměstí 4/1
11000 Praha 1
Česká republika