Jste zde

Světový den bez kožešin v Praze

Termín od: 
25. 11. 12.00 do 18.00

Světový den bez kožešin (Fur Free Friday) je přejat z USA, kde se již stalo zvykem pořádat protikožešinové demonstrace každý pátek po dni Díkůvzdání. Tento den vyráží většina Američanů na předvánoční nákupy. První nenásilná protikožešinová akce proběhla již v roce 1985 před obchodním domem Macy´s v New Yorku a Sacramentu. Postupně se však nápad ujal po celém světě. V tento den proběhnou demonstrace proti kožešinovému průmyslu téměř na všech světových kontinentech - na více než 80 místech po celém světě.

25. listopadu na náměstí Republiky v Praze

Svoboda zvířat se ke Světovému dni bez kožešin připojila poprvé v roce 2009 a následně i v roce 2010. Nebudeme chybět ani letos: v pátek 25. listopadu 2011 uspořádáme na náměstí Republiky v Praze informační stánek věnovaný převážně problematice kožešinové módy.

Kolemjdoucím nabídneme různé materiály, k prohlédnutí bude i nová výstava s názvem Proti srsti. V průběhu odpoledne budeme promítat záběry z českých kožešinových farem či tematické dokumenty. Hlavním bodem celé akce budou dobrovolníci v plynových maskách, kteří budou sbírat podpisy pod Petici za zákaz chovu tzv. kožešinových zvířat v ČR, kterou jsme spustili při příležitosti Světového dne bez kožešin v roce 2010. Plynové masky mají za cíl upoutat pozornost na strašlivou smrt, která čeká mnohá kožešinová zvířata - převážně norky. Ti jsou před stažením z kůže udušeni v plynových boxech.

Akce bude probíhat od 12 do 18 hodin.

Chcete se aktivně zapojit?

Chcete-li nám pomoci, napište prosím na e-mail info@protisrsti.cz. Hledáme především dobrovolnice nebo dobrovolníky, kteří by oslovovali kolemjdoucí a sháněli podpisy pod petici.

Další způsoby, jak podpořit kampaň Proti srsti, najdete zde.

Adresa: 
Česká republika