Jste zde

Pietní akt za oběti vaječného průmyslu (Praha)

Kategorie: 
Termín od: 
17. 04. 18.00 do 19.30

Jelikož se blíží Velikonoce, chtěli bychom poukázat na krutost vaječného průmyslu.

Na každou nosnici připadá při vylíhnutí jeden kohoutek. Kohoutek, který je pro snášení vajec nepotřebný. Na rozdíl od brojlerů má pomalejší růst svaloviny a nevyplatí se tedy ani na maso. Jeho život nemá ekonomický význam a proto je zabit hned první den po vylíhnutí. Kohoutci jsou, při procesu zvaném sexování, vytříděni pracovníky u běžícího pásu a následně zabiti plynem nebo v mixéru – přesněji v zařízení s rychle rotujícími břity.

Pojďme se postavit proti krutému zacházení se zvířaty, které je schováno za zdmi jatek a velkochovů.

Na této akci budou stát aktivisté s mrtvými kohoutky v dlaních. Budeme držet hodinu a půl ticha za všechny oběti vaječného průmyslu. Během akce bude také pronášen projev týkající se zákulisí tohoto krvavého businessu a někteří dobrovolníci budou rozdávat letáčky kolemjdoucím.

DŮLEŽITÉ ORGANIZAČNÍ INFORMACE!

17.20 - bude sraz v Jindřišské pasáži. Zde se převlečeme do overalů, rozdělí se, kdo bude rozdávat letáčky, kdo bude držet banner a kdo bude stát ve formaci s kohoutky. Plus si řekneme podrobnější informace. PROSÍM buďte tam včas, ať se touto fází příliš nezdržujeme.

18.00 - bude přesun na na Václavské náměstí, konkrétně na prostor u sochy koně. Aktivisté se rozestoupí na svá místa a zahájí se akce.

19.30 - ukončení akce a přesun zpátky do pasáže, kde se převlékneme do civilního oblečení.

Je na každém z nás, jak dlouho ještě budou zvířata trpět. Veškerou naší aktivitou se jejich šance na lepší budoucnost zvyšují.

Doufáme, že nás přijde co nejvíc.

Adresa: 
U koně
Václavské náměstí (horní část)
11000 Praha 1
Česká republika