Jste zde

Přednáška

 
Termín od: 
21. 10. 18.00 do 20.00

Chutnají vám veganská jídla a chtěli byste se tak více stravovat i doma? Uvažujete o přechodu na rostlinnou stravu? Pak je tato přednáška právě pro vás!

Termín od: 
20. 09. 17.00 do 19.00

Leon Korteweg studoval historii v Nijmegenu, v Nizozemí, a investigativní žurnalistiku v Utrechtu. Sedí ve výboru nizozemské asociace Volné myšlenky - De Vrije Gedachte. Je členem projektu Guerrilla Skepticism on Wikipedia. Přispívá do rationalistických časopisů Skepter a De Vrijdenker a do podcastu Kritisch Denken. Jako skeptický aktivista, se Korteweg specializuje na teorii argumentace, náboženství (včetně kreacionismu), nationalismus a pseudohistorii. Je pragmatickým a science-based veganem.

Termín od: 
23. 06. 18.30 do 20.00

Ve své přednášce Pavel Houdek představí koncept několika jednoduchých kroků, díky kterým si každý dokáže sám sestavit zdravý a vyvážený rostlinný jídelníček. Navzdory tvrzením nejrůznějších „odborníků“ to totiž není žádná věda. Stačí mít na paměti pár jednoduchých principů, které si na přednášce pojmenujeme a dopodrobna vysvětlíme.

Dostatek prostoru bude věnován i vašim dotazům.

Termín od: 
22. 06. 17.45 do 20.45

Rádi bychom Vás pozvali na další přednášku veganského cyklu Tomáše Sedláčka. Tentokrát se zaměříme na etiku. Soucit ke zvířatům je jedním z nejdůležitějších aspektů veganství a vegany nenechává lhostejnými to, jak je se zvířaty zacházeno.

Termín od: 
10. 06. 17.00 do 19.00

Rádi bychom Vás pozvali na přednášku tří veganských lektorů. Toma, prostého hanáckého jinocha, Martina, jehož veganství předcházela práce na jatkách, a Míši, která vystudovala kvalitu potravin a je ochránkyní tygrů na Sumatře při projektu GreenLife.

Termín od: 
29. 11. 18.00 do 20.00

Tereza Vandrovcová z České veganské společnosti v této přednášce představí letos vydanou brožuru "Průvodce veganstvím: pro lékaře a veřejnost" a nastíní možnosti, jak se každý může zapojit do šíření osvěty o veganství mezi lékařskou komunitou, ale i širokou veřejností.

Termín od: 
16. 11. 19.00 do 21.00

Workshop s Michalem Kolesárem a následná diskuse o přímých akcích a otevřených záchranách s Lukášem Krásou a Michalem Kolesárem.

Termín od: 
23. 06. 17.00 do 19.00

Dům ochránců přírody a Společnost pro zvířata Vás srdečně zvou na přednášku.

Téma přednášky jistě nadchne všechny dívky, slečny a dámy, které milují krásu a péči o své tělo, ale i duši.

Představíme Vám 100% přírodní, certifikovanou značku dekorativní kosmetiky Cosm´etika, která je vegan a netestovaná na zvířatech a navíc je to Češka!

Termín od: 
19. 05. 19.00 do 20.00

Jaké jsou širší souvislosti veganství? Můžeme vnímat veganství jako politické stanovisko? Proč se na Klinice vaří vegansky, ale třeba na Hradě ne?

Na všechny tyto otázky nedokážeme odpovědět během hodinové přednášky, pokusíme se ale poskytnout určité myšlenky, proč veganství může mít politické rysy. Zároveň uvedeme několik vzrušujících příkladů z dějin a současnosti.

Termín od: 
20. 05. 17.00 do 18.30

Současná doba je charakteristická zvýšeným zájmem o welfare zvířat a sílícími liberacionistickými tendencemi. Diskuse o právech zvířat však rozhodně nedospěla k nějakému široce sdílenému výsledku.

Stránky